Fotoğraf Çekimi

Doğru sunum doğru fotoğraf ile başlıyor.

Reklam ve iletişim dünyası var olduğundan beri, bütün medya çalışanı, pazarlamacı ve reklamcıların üzerinde en çok uğraştığı işlerin başında görseller geliyor. Doğru görsel kullanımı, görselin konuyla olan bağıntısı, görselin kullanıcı tarafındaki çekiciliği, boyutları, tasarımın doğruluğu gibi pek çok konu neredeyse her anımızı alıyor. Tüm bunlardan önce ise ürünün doğru fotoğraflanması dahada büyük önem arzediyor.

İhtiyacı Anlamak

Her fotoğraf ihtiyacı anlamakla başlıyor . Amaç ürünü doğru göstermekte olabilir dikkati bir konuya odaklamakta olabilir. Doğru görsel seçimi amaca uygun çekilen fotoğraflar kendinizi doğru ifade edebilmenizi sağlıyor.
Kurumsalx her sektörden ürün ve hizmetlerle ilgili olarak amacına uygun yüksek kalitede görseller üretmek için size çözümler sunuyor. İleri teknoloji ekipmanları , deneyimli kadrosuyla en iyi kadrajı yakalamak ve en iyi renk kalitesini sağlamak için çalışıyoruz.
Reklamcılık sektöründeki tecrubelerini 2010 yılında görsel çekim alanına aktaran firmamız mobilya , tekstil , aksesuar, moda , yemek ve her tür fotoğraf çekimi konusunda büyük başarılar elde etmiştir.

Sizin için Neyi Görselleştirebiliriz ?

360° Sanal tur Çekimi

Mouse (fare) sol tuşuna basılı tutarak hiç bırakmadan bakmak istediğiniz yöne bakabilir, sahne içerisindeki oklara tıklayarak noktalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Panoramik fotoğraf çekimleri ile sanal turu oluşturulur. Normal fotoğraftan farkı 3 boyutlu olması, video dan farkı ise ziyaretçinin istediği an istediği yöne bakabilmesi ve hızlı yükelenmesidir. Bildiğimiz iki boyutlu fotoğraftan çok farklı bir görsellik sunan bu fotoğraflama tarzı, hareketli oluşu ile videoyu andırsa da aslında bir video değildir. Sanal gezinti, Internet ortamında kolay yüklenebilen ve hızlı seyredilebilir olması sebebiyle Video ‘dan daha hızlı ve etkili bir tanıtım aracıdır. Kullanıcılara istedikleri görsel alana odaklanma ve inceleme şansı vererek esneklik sağlar. Panoramik fotoğraflar üzerine yerleştirilebilen interaktif kapılar sayesinde sonraki panoramaya çok rahat geçilebilmekte ve mekân üzerindeki kontrol ziyaretçiye bırakılmaktadır. Bu sunum ile mekânın ve o yerin akılda kalma oranı çok daha yüksektir. Daha dikkat çekici ve yüksek etkiye sahiptir. Diğer alanlarına kıyasla daha kısa sürede, daha etkin ve etkili sonuçlar alınması mümkündür.

+ Örnek Çalışmalar

360° 3d Ürün Çekimi

Türkiyede ilk kez 400 Kg a kadar ürünlerin çekimi.
Herhangi bir dijital mecrada online veya ofline olarak bir ürünü 360° olmak koşuluyla silindirik düzlemde inceleme olanağı sağlayan bir fotoğraf çekim tekniğidir.
360° çekilen hareketli bir fotoğrafı statik standart fotoğraftan ayıran en önemli özelliği 360° çekilen bir fotoğrafın yatay düzlemde döndürülüp her açıdan görüntülenebilmesidir.
360° fotoğraf minimum 4 ile 72 kare fotoğraf çekimiyle elde edilir ve muhtelif fotoğraf işleme yazılımlarıyla birleştirilip işlenmesiyle oluşturulur.
Web sitelerindeki uygulamada ürünü 360° otomatik veya mause yardımı ile sağa veya sola çevirip tüketicinin ürünü incelemesine olanak verir.

+ Örnek Çalışmalar